„Stařeček Vlkanica se soutěže nezúčastnil, protože se nepohodl s manželkou a teď je na léčení,“ omluvil Vlkanicu jeden z moderátorů strýček Vavříneček, který se dostavil v kroji stejně jako holky stentky. „Původně to byly holky asistentky, ale pak jsme si řekli jaké asi, když určitě, takže jsou to holky stentky. V moderování mu sekundoval vnuk stařečka Vlkanice v apartních bílých elastických třaslavicích.

Líté klání dvanácti borců vytáhlo dokonce ven i svatebčany, kteří se zamíchali do publika. Lidé si mohli taky vsadit na vítěze.

Desetiboj začal házením dlažební kostky do okna, při kterém vynikla síla mužných paží. Svoje plíce mohli soutěžící zkusit při tahání vody z kbelíku do kbelíku koštýřem.

Soupeři si nedali nic zadarmo, vzájemně se rozesmívali k dosažení lepšího výsledku. Při rychlostním jezení řízků je soutěžící spíš labužnicky vychutnávali a nehrnuli se do jejich rychlého spolknutí. Přesnost úderu osvědčili při zatloukání hřebíků. Jeden z nich se toho ujal s takovou vervou, že zdemoloval kladívko. Při běhu sto na sto ukázali svou rychlost.

Podmínkou běhu bylo, aby měl soutěží sto kilo. Lehcí chlapi dostali na záda krosnu se závažím. Jeden ze soutěžících byl dobře připravený a dovažovat ho nebylo potřeba, měl dokonce dvě kila k dobru.
Svou zručnost ukázali místní borci také při prohazování tchýní futry a dalších veselých disciplínách.

Diváci je čile povzbuzovali na plácku, kde bývají na hody a mohli si dokonce vsadit na vítěze. Nad duchovní nezávadností akce bděl farář, který se také přišel podívat.

V krátkých přestávkách, ve kterých soutěžící odpočívali, hrála na pódiu rocková skupina Jama.