Jako každý rok, i letos bude program věnován oskoruším a dalším vzácným druhům ovoce, jako jsou moruše, dříně, mišpule, řešetláky či břeky, se kterými se mohou návštěvníci seznámit přímo v areálu salaše.

„Připravena bude i výstava vzácných druhů a odrůd ovoce, ochutnávky výrobků z oskeruší i výběrových pálenek oskorušovic, předvedení výrob z oskeruší, poradna, prodej stromků i netradiční soutěže s oskorušemi a hry v přírodě pro malé i velké,“ dočtou se zájemci na webových stránkách www.moravskededictvi.cz. Ani letos nebude chybět malý jarmark tradičních výrobků, jako jsou sýry, mošty, medovina, zabijačkové speciality a také vyjížďky na koních v areálu.

„Novinkou je instalace velkých interaktivních soch zvířat. Akci zpříjemní vystoupení folkcountry skupiny PS band a nedělní vystoupení hudecké muziky Mirka Minkse,“ píše se dále na webu.

Po šesté se v rámci Oskorušobraní uskuteční soutěž Oskoruše nejkrásnější, kde návštěvníci zvolí vítězný strom.

„Majitel Královny oskoruší získává od pořadatelů nárok na odměnu tři tisíce korun na údržbu stromu či výsadbu nových stromů oskoruší,“ uvádí web.
Letošní Oskorušobraní se uskuteční v sobotu osmnáctého a neděli devatenáctého září na salaši Travičná u Tvarožné Lhoty, vždy od deseti do osmnácti hodin.