Už od sobotního rána budou moci zájemci vyzkoušet kvalitu ledu v Kyjově v areálu městského stadionu a po roční pauze také ve Veselí nad Moravou. Tam je už ledová plocha připravená na novém místě, na náměstí Míru. „První den, tedy po celou sobotu, bude kluziště zdarma,“ sdělil Deníku jednatel provozující firmy Štěpán Pančík.

V sobotu navíc mobilní kluziště obklopí více než dvacítka stánků veselských adventních trhů. Dominantou okolí sportoviště je velký vánoční strom, který ještě obohatí betlém.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Ve stejný den otevřou v této sezoně poprvé také v Kyjově. Novinkou jsou tady využitelná nová parkovací místa směrem k aquaparku. Bruslařská nabídka na Kyjovsku se pak rozšíří o několik dnů později.

Ve Vracově už byly poslední listopadový den připravené mantinely i rolba ve žlutomodrých barvách posledního vítěze hokejové první ligy, zlínských Beranů.

Vjezd na nový led se tady očekává v polovině příštího týdne, tedy tradičně na Mikuláše. „Stejně jako každým rokem, hodláme i letos spustit provoz kluziště kolem Mikuláše. Jako takový malý mikulášský dárek všem natěšeným bruslařům. Vše se ale samozřejmě bude odvíjet od přízně či nepřízně počasí," nastínil vracovský starosta Petr Fridrich.

Zdroj: Petr Turek

Zdejší kluziště si oblíbil například Aleš Blaha. „Za mě je skvělé, chodívám sem s dcerou o víkendech. Bruslí se v hodinových intervalech. Čaj do termosky a jde se na věc. Je to super zimní vyžití,“ těší se na začátek sezony dlouholetý bruslař.

Přípravy zimního kluziště v Dambořicích směřují k otevření v pondělí jedenáctého prosince. „Kvůli zdražování energií se vstupné zvyšovalo loni, letos ceny necháváme stejné. Co se týká pronájmů od hokejistů, tak nám slíbili, že budou jezdit i v nové sezoně. Jsem rádi, že nám tak zachovávají svoji přízeň,“ přiblížil Michal Konečný, který má na dambořickém kluzišti na starosti rezervace. Jeho zajímavostí jsou nadstandardně dlouhé bloky pro veřejné bruslení. Ty tady totiž trvají dvě až dvě a půl hodiny.

Helena Vondráčková
Tipy na víkend na Hodonínsku: Dorazí Helena Vondráčková i Janek Ledecký

Kde a za kolik? Ceny veřejného bruslení

Veselí nad Moravou (nově náměstí Míru)

  • start: 2. prosince
  • blok (1 hod. 15 min.): 50 korun (základní vstupné), děti do 6 let zdarma, 30 korun (6 až 18 let)

Kyjov (městský stadion)

  • start: 2. prosince
  • blok (90 min.): 60 korun (dospělí a mládež nad 15 let), 20 korun (děti do 6 let), 50 korun (6 až 15 let)

Vracov (městský stadion)

  • start: 6. prosince
  • blok (60 min.): 40 korun (dospělí a mládež nad 6 let), děti do 6 let zdarma

Dambořice

  • start: 11. prosince
  • blok (2 až 2,5 hod.): 100 korun (dospělí), 50 korun (děti do 18 let)

Hodonín (zimní stadion)

  • start: dle rozpisu ledu
  • hodina: 50 korun (dospělí), 30 korun (děti do 15 let)

Vánoční poutákPište na hodoninsky@denik.cz.Zdroj: Redakce