„Kulturnější prostředí je známkou toho, že i policisté, kteří v něm budou pracovat, chtějí být daleko profesionálnější, vstřícnější a milí, podle hesla pomáhat a chránit,“ řekl Jaroslav Přikryl. Nová recepce vznikla v rámci celorepublikového projektu P1000, jehož cílem je oprava vstupů tisícovky policejních služeben. V pondělí jich policisté zprovoznili zhruba čtyřicet.

Usměvavá recepční, která poradí nebo zavolá odborníka. Místnost, v níž policista sepíše protokol. Prostory pro prevenci a na výslechy. Při vstupu do budovy okresního policejního ředitelství v Hodoníně budete mít pocit, že vcházíte do prosperující firmy.

„Hlavním cílem je vytvořit prostředí, kde se budou lidé cítit příjemně a kde získají všechny potřebné informace,“ řekl o nové podobě recepce policejní mluvčí Petr Zámečník.

Její součástí je sociální zařízení pro postižené, dětský koutek a dokonce přebalovací pult. Opravy stály tři miliony korun. Loni bylo podobně upraveno padesát policejních služeben, letos jich má být sto dvacet. Podle policejního ředitele Jaroslava Přikryla dojde i na Kyjov a Veselí nad Moravou.