Souboj to byl velmi vyrovnaný. Alespoň podle slov předsedy odborné poroty. „Rozdíl mezi jednotlivými vítězi byl jen minimum bodů. Vybrat nejlepší guláš tak bylo těžké, ovšem z pětičlenné poroty se na prvních třech místech shodli čtyři členové. Kvalita gulášů jde rok od roku nahoru," zhodnotil předseda Josef Kouřil. Strážovický guláš si jako ten nejlepší zvolili i diváci. Těch dorazily stovky „Návštěvnost odhadujeme na dvanáct set lidí. Takže za čtyři roky konání akce byl letošní ročník rozhodně rekordní," informoval Roman Šikuta z Bukovanského mlý­na.

Porota hodnotila vzhled guláše, jeho vůni, konzistenci, chuť masa a samozřejmě celkovou chuť. Recept záležel pouze na kuchařích. „Od nás mají jen maso a cibuli. Co s tím jednotlivé týmy udělají je na nich," uvedl Kouřil s tím, že v letošním roce přidali dvacet kilo masa a tři stovky porcí navíc. Stejně bylo málo a nezbyla ani jediná porce. „Na akci se mi líbí, ale je tu hodně lidí. A přišli jsme zřejmě pozdě, protože jsme ani nestihli ochutnat guláš. Tak se aspoň podíváme na mlýn a pobavíme se," prozradil Tomáš Horníček, který dorazil na akci s přítelkyní.

Guláš hodnotila porota i návštěvníci. V obou hodnoceních se na prvním místě umístili Strážovice, na druhém Bukovany. Porota jako třetí nejlepší guláš zvolila ten z Ostrovánek, diváci z Věteřova.

Kromě guláše si návštěvníci užívali i bohatý doprovodný program, který byl připraven pro děti i dospělé. V hudebním programu zahrála k tanci i poslechu skupina Helemese, zahrála cimbálová muzika Friška a ucho jazzových fanoušků potěšila jazzová sešlost ve složení YoofJazz a EmpiricJazz. Premiérové vystoupení předvedli i nejmenší děti z dětského souboru Kyjovánek.