Jeden z prvních burčáků od místních vinařů mohli ochutnat hodoví návštěvníci v Čejkovicích. „Chtěli jsme ukázat, že ho už dokážeme vyrobit z našich hroznů," uvedl čejkovický starosta a vinař Pavel Novotný.

Zájem o kvašený nápoj hlásí například z rohateckého Vinařství Plešingr. To v uplynulých dnech s prodejem už začalo. Protože však k výrobě nepoužívá hrozny z tuzemských, ale zahraničních vinic, může jej nabízet pouze pod označením částečně zkvašený hroznový mošt. „Hrozny bereme už několik let ze Slovenska, z oblasti u maďarských hranic. Díky tomu, že zde hrozny dozrávají dříve, máme oproti vinařstvím, která vyrábějí burčák z vlastních vinic, asi dva týdny náskok. Zájem lidí o burčák přitom už je," sdělil spolumajitel vinařství Michal Plešingr.

Přibližně za týden se do sběru pustí strážnický vinařský podnik Žerotín. „Rané odrůdy mají zatím ještě hodně kyselin, takže počítám, že sbírat začneme koncem srpna. Časově to bude přibližně stejně, jako tomu bylo vloni," informoval za Žerotín Vladimír Trávník.

Podnik na osmaosmdesáti hektarech obhospodařuje vinice, z nichž pochází především světlý burčák. „Budeme uvažovat o tom, že rozšíříme sortiment o růžový, protože mezi spotřebiteli je po něm poptávka. Z vlastní zkušenosti vím, že prodejci ve vinotékách tlačí na to, aby byl červený i růžový burčák," doplnil Trávník.

Co je burčák
Jde o meziprodukt při výrobě vína, který bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení. Obsah alkoholu bývá zhruba 1-7 procent. Pod názvem burčák se smí prodávat výhradně produkt vyrobený z letošních hroznů vypěstovaných v České republice.

První srpen však neznamená pouze nástup burčáku na trh, ale také začátek kontrol Státní potravinářské a zemědělské inspekce. Podle mluvčího podniku Pavla Kopřivy inspektoři vyrážejí na kontroly i dříve. Pokud burčák v této době objeví, prodejci mají problém. „Monitorujeme trh, jestli nedochází k neoprávněnému prodeji burčáku i před počátkem sezony," přiblížil Kopřiva.

Při standardních kontrolách se inspektoři zaměřují hlavně na hygienu prodeje a průvodní dokumentaci. Většinou také nápoj ochutnají. „Pokud objeví něco, co u nich vzbudí podezření, odeberou vzorek, který putuje do laboratoře," vysvětlil mluvčí.

Analýza, která trvá čtyři až šest týdnů, pak ukáže množství cukru, přítomnost syntetických barviv nebo to, odkud hrozny pocházejí.

Vloni inspektoři za čtyři měsíce zkontrolovali v celé České republice téměř šest set sedmdesát provozoven. V necelých osmdesáti případech přistoupili k odběru vzorků pro laboratorní analýzu. Deset z nich nevyhovělo. Rozbor prokázal například přídavek barviva, přidanou vodu a nadlimitní obsah etanolu z dodaného cukru. Někteří prodejci rovněž uváděli jiný původ hroznů, než skutečně byl.

Letošní kontroly zřejmě potrvají až do konce doby, v níž mohou vinaři burčák prodávat. Svědčí o tom množství hroznů. Podle Půčka vinaři letos očekávají nadprůměrný výnos. „Dobrá je i kvalita. Příliš mnoho chorob se neobjevilo. Teď jen nějaká peronospora, ale to je bezvýznamná záležitost. Pokud bude září slunné, bude dobrá i cukernatost," odhadl Půček.

A jak by měl vypadat dobrý a kvalitní burčák? Měl by mít světlou, mléčnou barvu, pěkně vonět po hroznech a být lahodný. „Pokud je v něm cítit chemie, nebo dokonce aroma po něčem jiném, je podezřelý," upozornil Trávník.