K dostání budou v nejbližších dnech. „Adventní sada čajů a ostatní čajové poznávací sady jsou založené na ruční práci a zaměstnávají čtrnáct lidí z regionu. A nyní jsme se jako partneři zapojili do dobročinné sbírky Pro dobrý pocit v srdci výrobou další čajové poznávací sady s grafikou měst Olomouce, Brna, Ostravy a Prahy," přiblížil za Sonnentor Robert Tichý.

Na kompletaci krabiček těchto dobročinných bylinkových čajů v biokvalitě se podílel tým sociálního podniku Přirozenou cestou, a to v balírně u střešní zahrady. „Dnešek je završením spolupráce s firmou Sonnentor. Ta totiž pro nás vyrobila čaj, který budeme prodávat. Veškerý výtěžek pak půjde na pomoc lidem s tělesným postižením," vysvětlil manažer Přirozené cesty Stanislav Hyrák.

Z invalidního vozíčku balila v Čejkovicích sadu Pro dobrý pocit v srdci i Jitka Zehnalová, která je zároveň mluvčí sbírky. „Je to pro mě nová zkušenost, tak jsem moc ráda, že se můžu do projektu zapojit. Je to skvělá akce s přínosem pro obě strany. Myslím si, že pomůže lidem, kteří jsou na vozíku nebo mají jiný zdravotní problém, případně jejich rodinám," řekla Zehnalová.

S dalšími šesti kolegy kompletovala adventní balíčky s panoramaty Olomouce, Brna, Ostravy či Prahy. Ti, kteří si je pořídí, naleznou uvnitř celkem dvacet čajů s názvy Uvolnění, Jarní políbení, Anděl strážný a Pohodář. „Náplní jsou čtyři mezi našimi zákazníky nejoblíbenější čaje. Většinou se skládají z bylinek, které rostou ve střední Evropě, a mnoho z nich pochází od našich českých biopěstitelů," dodal Tichý.