Podle údajů Českého statistického úřadu v České republice každý člověk v loňském roce vypil devětačtyřicet litrů piva. Pro srovnání, vína jen dvacet. „Lidem hodně chutná polotmavý ležák Jantar, má karamelovou chuť. Budeme ho točit zase od poloviny července. A protože je léto, nabízíme pivní mojito, které je oblíbené hlavně u žen," prozradila vrchní kyjovského pivovaru Aneta Ševelová. Podle ní je rozdíl mezi tím, co si objedná žena a co si dá muž. U dam vítězí desítka, málokterá si poručí silnější dvanáctku.

Pivovar Vojáček z Hodonína připravil na letošní sezonu opět třináctku Verbíře. Název je symbolický a souvisí s lidovým mužským tancem verbuňk. „Letos jsme se s pivem dostali i na Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici. Vloni jsme Verbíře vytočili asi deset tisíc litrů, v tomto roce předpokládáme, že díky akcím prodáme až trojnásobek," uvedl manažer pivovaru Jiří Morávek.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK/Markéta Evjáková

Kromě tradiční devítky Błaťáku a pšeničné jedenáctky Weissbieru letos natočí Velický Bombarďák i jedenáctku Velický Witbier. „Je to světlé svrchně kvašené pšeničné pivo s ovesnými vločkami, do nějž přidáváme koriandr a pomerančovou kůru," přiblížil za minipivovar z Horňácka Ladislav Lukács. Ochutnat tento speciál mohou například návštěvníci Horňáckých slavností. „Když je horko, vaříme lehčí piva. Loni jsme připravili zhruba tisíc litrů speciálů," doplnil Lukács. Michal Staněk prodává v pivotéce Pod ořechem v Petrově široký výběr piv a rostoucí zájem o speciály potvrzuje. „Poptávka je větší, než jaké množství jsme schopni vyrobit. I pivovary, které se zapřísáhly, že speciály dělat nebudou, už je mají," sdělil Staněk.

Podle něj jde o trend, který nebude trvat navěky. „U nás je tendence dělat piva přehnaně výrazná, aby se odlišila od ostatních. Extrémně voňavé aly ale v Anglii neseženete. České restaurace nabízejí speciály ve velmi malé míře. Nedokážu si ani představit, že by je lidé měli pít celý večer," doplnil Staněk. Ten pod svou značkou Holy Farm chystá na léto bylinné aly a konopné pivo.

MAGDALÉNA KUNRTOVÁ