Tento krok ale dlouhé měsíce nebylo možné provést kvůli nesouhlasu nájemníků. Těm se nelíbily podmínky prodeje, sepsali proto i petici. Obě strany sporu konečně našli společnou řeč a jejich dohodu schválili i zastupitelé.

„Byty se budou prodávat za pětačtyřicet procent znalecké ceny. U sklepů dokonce jen za dvaadvacet a půl procenta. Třetí osobě bude možné byt prodat jen se souhlasem nájemce,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Vanda Vykydalová. Město navíc přispěje pěti procenty ze znalecké ceny do fondu oprav v případě, že v některém z domů budou prodány všechny byty.

Ke shodě došlo vedení radnice s lidmi už před dvěma týdny při Hovorech s občany, kde se v Kyjově už tradičně nejožehavější otázky probírají spolu s lidmi. Diskutovalo více než dvě stě lidí, mezi nimiž byli zástupci radnice, petičního výboru i běžní obyvatelé. Jejich dohodu pak zastupitelé bez větších problémů schválili.

„Kompromisu jsme určitě dosáhli. Můžeme být spokojeni všichni. Chtěli jsme víc, ale museli jsme ustoupit. Někde my, jinde město,“ uvedla za petiční výbor Marie Gustyová. Radnice má na řešení podobný pohled.

„Dohoda je kompromisem, který by všechny zainteresované strany měly nyní akceptovat,“ vyjádřil se starosta Kyjova František Lukl.
Jednání o podmínkách prodeje trvala téměř celý rok. Město chtělo dojít k dohodě především proto, že je trápí enormní nedostatek bytů ve městě. Utržené peníze z prodeje půjdou právě do bytové problematiky. Radnice například plánuje rozsáhlou výstavbu v zóně Bukovanská, kde chybí ještě vykoupit velkou část pozemků.

Kvůli plánovanému prodeji se také několik obyvatel stěhovalo. V domech, kde na prodej lidé čekali, se totiž uvolnily byty a město do nich nechtělo nastěhovat nové nájemníky, jimž by tak v podstatě darovalo polovinu hodnoty bytu. Proto se do uvolněných prostor přestěhovali stávající městští nájemníci z domů, kterých se nejbližší prodej bytů netýká.