To má být osud i pozůstatků bývalé lidové školy umění na rohu ulic Dobrovolského, Legionářů a Masarykova náměstí. Radnice v návrhu rozpočtu pro příští rok počítá s prodejem zhruba za tři miliony korun. „Předpokládá se, že město tento objekt spíše prodá a to formou elektronické dražby,“ potvrdil místostarosta a garant rozpočtu Ladislav Ambrozek. Radnice parcelu i se sklepy po bývalé škole koupilo letos jako součást exekučně draženého balíku za třináct milionů korun. Kromě toho se po více než dvou desítkách let do majetku města vrátil i protiatomový kryt z nedostavěného hotelu a okolní parcely. To chce město využít pro parkování a rozšíření zeleně.

Horní části obou zmíněných domů nechalo vedení radnice před deseti lety kvůli havarijnímu stavu draze zbourat. Pak se soudně přelo, kdo demolice zaplatí. Vzhledem k tomu, že bývalý vlastník o svůj majetek přišel, rozhodla v listopadu většina městských zastupitelů o ukončení sporu s podmínkou, že se protistrana vzdá práva na náhradu nákladů řízení. „Naše usnesení jsme jim poslali, ale reakci od nich zatím nemám,“ sdělil druhý místostarosta a garant právního a majetkového odboru Petr Buráň.

Před prodejem budovy bývalé lidové školy umění v ní sídlila polovina hudebního oboru. O několik metrů dál se děti učily tanci a malbě. Odtud se přestěhovaly před více než dvěma roky na Horní Valy. Tuto budovu v Dobrovolského ulici 4 následně radnice prodala firmě, která zcela změnila jeho vzhled i využití. „Líbí se mi, jak majitel rekonstrukci rychle a pěkně zvládl. Navíc budova nabízí služby veřejnosti,“ podotkl Ambrozek.

V místě, kam v minulosti lidé chodili na poštu, k řezníku či za vzděláním, funguje od letoška například unikátní Masarykovská kavárna. Navíc se v okolí dokončují práce na nových površích cest. „Za více než třináct milionů korun,“ přiblížil mluvčí radnice Josef Horníček. Přípravné práce dozorovali archeologové. „Tentokrát ale nešly až do takové hloubky jako při rekonstrukci plynovodu v roce 2009, kdy stavební dělníci protnuly výkopem středověkou hrnčířskou pec,“ připomněl archeolog František Kostrouch.