Bzenecký útulek se nachází na dvou místech. Opuštění psi čekají na nové majitele v objektu bývalých kasáren, kočky si poté mohou přijít zájemci vybrat na náměstí Svobody vedle veterinární ordinace.

„Zveme každého, koho zajímá naše práce, aby se přišel podívat a možná si i vybral nového čtyřnohého kamaráda. Na místě si mohou zájemci také zakoupit předměty s logem naší organizace, a podpořit nás tak v naší práci,“ uvedla Radka Hájková, předsedkyně bzenecké Ligy na ochranu zvířat, pod kterou psí i kočičí útulek spadá.

Jak uvedla, akce, která se letos koná již podruhé, byla vloni poměrně úspěšná. „Při dnu otevřených dveří si lidé domů odnesli jednoho pejska a dvě kočky,“ doplnila Hájková s tím, že útulek nyní obývá šest pejsků a přibližně tři desítky koček. „Samozřejmě máme i koťata ve věku kolem čtyř měsíců,“ sdělila Hájková.

Na sobotní akci ale mohou přijít také ti, kteří si nevědí rady se svými domácími mazlíčky. Součástí totiž bude i poradna zabývající se chovem psů a koček.

Vítány pak budou dary v podobě kvalitního krmení, pamlsků, obojků, vodítek, hraček, oblečků, misek, dek, čisticích prostředků, starých ručníků či ložního prádla. „Lidé si na nás s těmito dárky vzpomněli už vloni a musím říct, že nám velmi pomohli. Pokud se najdou štědří dárci i letos, budeme jen rádi,“ doplnila Hájková. Útulek otevře své brány od 10.00 do 16.00.