Stánkaři na Vánočních trzích v Čejči začali své zboží nabízet úderem půl desáté hodiny dopolední. Účast trhů je hojná, díky teplejšímu počasí se do Čejče vydaly desítky návštěvníků.

Ve Francouzské ulici si prohlíží knížky, výrobky z vosku, pletené čepice a rukavice či dřevěné mísy. „Pojďte ochutnat,“ lákají stánkaři kolemjdoucí na své grilované sýrové oštěpky či smažené bramboráky.

Většina lidí se však zahřívá teplým svařákem nebo punčem. „Punč piju na každých trzích, je to pro mě takový vánoční rituál,“ usmívá se například Kristýna Vachoušková, která čejčské trhy letos navštívila poprvé.

Pomalým krokem se lidé posunují dále od jednoho stánku k druhému. Dřevěné hračky, keramika, proutěné zboží či deky a různé polštářky z ovčí vlny, vše si pečlivě prohlíží. Zastavují se i u malé zvoničky, kde si mohou zazvonit a něco si přát. Především u pánských návštěvníků však vítězí blízká zabijačka, kterou pořádá místní hasičský sbor.

Lidé sem však nemíří jen za nákupy vánočních dárků a nasáváním vánoční atmosféry, ale také kvůli setkání s blízkými přáteli či rodinou. „Scházíme se tu s přáteli každý rok a jsem za to moc ráda,“ dojímá se Petra Novosadová.

Pořadatelé nezapomněli ani na děti. Na blízkém obecním úřadě jsou pro ně připravené vánoční dílničky.