Jednání se uskuteční v pondělí sedmnáctého října, netradičně až v 19.30. „Chceme tady mít také právní oporu a právník magistr Jurečka má námi ve stejný den ještě jedno zastupitelstvo,“ vysvětlil důvod pozdního začátku jednání čejkovický starosta Pavel Novotný.

Ten by rád obhájil post starosty. „Samozřejmě je to na zvážení zastupitelstva,“ uvedl Novotný, který je starostou už čtyři volební období. Jako lídr Nezávislých kandidátů Čejkovice I. obdržel v obci nejvíce preferenčních hlasů. Jeho kandidátka skončila druhá o pouhý jeden hlas za sdružením Pro rozvoj Čejkovic. Obě uskupení tak získaly v obecním zastupitelstvu po čtyřech mandátech z celkem patnácti.

Třetí skončili Mladí pro Čejkovice a čtvrtí Nezávislí kandidáti Čejkovice II. vedení místostarostkou Anežkou Hřibovou. Poslední mandát pak patří lidovcům. „Myslím si, že volby dopadly dobře. Voliči vybrali osobnosti z Čejkovic. Je u nás znatelný menší věkový posun, kdy mladší ročníky začínají mít zájem o dění v obci, což se projevilo přirozeným omlazením zastupitelstva. Mladí jsou budoucností Čejkovic, a je důležité, aby si sami tvořili budoucnost a řekli si, co je potřeba a co pro ně priorita. Navíc někteří z nich byli v zastupitelstvu už v uplynulém volebním období,“ uvedl starosta.

Na loňském Leteckém dnu zleva: místostarosta Svatobořic-Mistřína Adam Pavel Špaček, starostka Vacenovic Jana Bačíková a starosta Svatobořic-Mistřína Miroslav Veselý.
Starosta ve Svatobořicích-Mistříně po úspěšných volbách končí, jde do důchodu

Hned jako první z priorit pro nové volební období zmínil právě tu, která se týká právě mladších Čejkovjanů, a tím je rozšíření mateřské školy až o dvě třídy, tedy na celkem pět tříd. Dojít tak má ke kapacitnímu rozšíření pro čtyřicet dětí. „Naposled jsme udělali to, že jsme zřídili dvě předškolní třídy v základní škole. Předškoláky jsme tak dostali do budovy základní školy a uvolnili jsme prostor pro děti v mateřské školce,“ nastínil Novotný řešení, díky kterému bylo zatím možné uspokojit všechny děti.

Mezi dalšími prioritami obce je podle starosty obchvat obce pro zónu Příhon, tedy oblasti nad zámkem, dále pak obnova výukového bazénu u školy či případné rozšíření čističky odpadní vod. V plánu je také úprava prostoru před radnicí a hodového placu. „Akcí máme připravených hodně, ale nicméně budeme muset řešit energie. Máme velkou základní školu, mateřskou školku, orlovnu, hasičárnu, radnici i ČOVku, takže energetických zátěží je hodně,“ dodal starosta.