Ti se mohli těšit hned na kvarteto her. „Turnaj byl rozlosován do tří základních kol, do kterých byli nalosováni náhodně jednotliví soupeři,“ popsal rozhodčí Pavel Gal.

Osadníci z Katanu jsou společenskou deskovou hrou, při které hráči těží suroviny. Tyto mezi sebou mohou po vzájemné dohodě vyměňovat a stavět za ně vesnice či nakupovat akční karty. Ten, kdo jako první dosáhne deseti bodů, vyhraje.

„Ve čtvrtém, finálovém kole, se nasazení k jednotlivým stolům odvíjelo od výsledků v prvních třech kolech. U prvního stolu tedy hráli nejlepší proti nejlepším, ti méně úspěšní s méně úspěšnými hráli u druhého, a tak dále,“ zasvětil rozhodčí do systému turnaje.

Do jeho čela se po prvních třech kolech dostal domácí Martin Hnidák. V těsném závěsu se ale nacházeli přespolní Lucie Maradová a Martin Uhrovič. Nejlepší čtyřku doplnil domácí, tedy čejkovický hráč Hynek Toman.

„Vyrovnaný finálový souboj vyhrála Lucie Maradová a odvezla si nejen trofej pro nejlepšího Osadníka, ale i novou deskovou hru,“ upozornil Gal.

close Druhý ročník turnaje Osadníků z Katanu vyhrála v Čejkovicích Lucie Maradová. info Zdroj: se svolením Pavla Gala zoom_in Druhý ročník turnaje Osadníků z Katanu vyhrála v Čejkovicích Lucie Maradová.

Jak dodal, ohlasy na turnaj jsou pozitivní. „Budeme jej chtít uspořádat i příští rok. Zájem o něj je velký. Naše hosty deskové hry baví, máme jich tu několik desítek, nejenom Osadníky z Katanu,“ uvedl pořadatel a majitel Baru Aldamáš David Šťavík.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Silvestr, guláš i ohňostroj. V Kyjově se lidé loučili s rokem 2023. Podívejte se

Lidé se přišli v Kyjově rozloučit s uplynulým rokem. | Video: Deník/Magdaléna Blažková