Tentokrát se organizátoři rozhodli zaměřit nejen na dospělé příznivce bylinkových čajů, ale i na jejich potomky. „Dětský program jsme tento rok rozšířili. Bude tu například planetárium nebo vystoupení dětského folklorního souboru," sdělila Dominika Lisá ze společnosti Sonnentor, která akci pořádá.

Kromě toho děti potěší dvě divadelní představení, která se odehrají v jedenáct a ve dvě. Mezitím si mohou nechat namalovat obrázek na obličej nebo zkusit jízdu na ponících. Hnutí Brontosaurus připravilo přírodně naučnou dětskou Raráškovou stezku.

Rodiče si mohou prohlédnout výrobní prostory Sonnentoru, ochutnat nápoje či si poslechnout vypravování jeho zakladatele Johannese Gutmanna, který bude přednášet ve tři hodiny. Potom si nakoupí na biojarmarku, který tento rok nabízí rozšířený sortiment výrobků od místních farmářů a řemeslníků. „Také tu budou tři přednášky o zdravém životním stylu. První bude o výrobě přírodní kosmetiky. Potom Wlasta Hlinková povypráví o raw stravování a po ní následuje prezentace o zdravém přebalování," přiblížila Lisá.

Akce je spojená se slavnostním otevřením čajového salonu Čas.

HANA NENIČKOVÁ