„Institucí, kterých se zabývají touto věkovou kategorií je vHodoníně málo. Nebudeme ale nahrazovat činnost těch, které se dorůstajícím dětem už dnes věnují,“ řekla zakladatelka Centra pro rodinu Luice Ambrozková.

„Naší hlavní prioritou je fungující rodina, takže se chceme zabývat rodinnými vztahy a společnými činnostmi rodičů sdětmi ve věku přibližně mezi deseti až patnácti lety,“ upřesnila Lucie Ambrozková.

Počítá třeba sprogramy, které by se věnovaĺy způsobům propojení profesního a rodinného života. Tuto oblast vsoučasné době podporuje svými dotacemi také Evropskáunie.

Pro takovou činnost však centru chybí prostory. Uvažuje proto opřestavbě svého současného sídla. „Máme architektonickou studii na dostavbu dvou pater budovy, kterou si pronajímáme od Katolického spolku. Protože naše sídlo je vcentru Hodonína, mohly by vpřízemí vzniknout prostory pro kanceláře, obchůdky nebo služby. My bychom se přesunuli do vyšších poschodí,“ řekla Ambrozková.

Plánovaná dostavba bude stát pětadvacet milionů korun. Centrum si zažádalo odotace zevropských fondů a pokud je získá, chce už letos utratit patnáct milionů. Potřebuje však další peníze.

„Dotace pokryje jen sedmdesát procent nákladů. Zbytek musíme získat jinde. Hledáme proto generálního partnera, který by nám pomohl spenězi a zároveň chtěl spojit své jméno snaší organizací,“ uvedla Lucie Ambrozková.