Právě pivo uvařené s pálivou papričkou bylo největším lákadlem pro fajnšmekry. „Je dobré ho zapíjet desítkou," poradil výčepní Pavel Štěrba, který je zároveň pěstitelem extra pálivých mexických papriček, které dodává sládkovi.

Jolokia byla prý až do roku 2007 považovaná za nejpálivější papričku světa a v Indii se používala jako homeopatický lék na žaludeční onemocnění a také jako koření a ochrana při vedrech, a to díky zvýšenému pocení, které snižuje teplotu organizmu.

Tomáš Vrba měl ale chuť na už vyzkoušené medové. „Mám nejraději tento typ bzeneckého piva. Chutnají mi jejich nefiltrovaná piva," svěřil se Vrba.

K tradičnímu moku si hosté mohli dopřát halászlé neboli maďarskou pálivou rybí polévku vařenou v tamním zámeckém parku. K ochutnání byl ale také pivovarský hovězí guláš, sarmále balené v bzeneckém vinném listu od Banáťanů, boží milosti či béleše pečené na kamnech. „Nehleď, neseď, nelež, kup si u nás béleš. Náš béleš pravý, náladu ti spraví," lákaly na slováckou specialitu bzenecké kuchařky.

Kromě piva a jídla se návštěvníci slavností mohli projet silničním vláčkem Steelinka, zaposlouchat či zatančit při hudbě Husý kůže, No Body a Artemis. Vedle toho si ještě příchozí užili také divadla a to i loutkového. Na závěr akce pořadatelé připravili ohňovou show a ohňostroj. „V předprogramu také máme akrobatickou dílnu a žonglérské vystoupení," podotkl Vít Procházka, který zajišťoval hudební produkci.

Bzenecké slavnosti si užila i menšina těch, kteří nepili. „Jsem na nich už poněkolikáté a jsou dosti fenomenální a našel jsem si zde spoustu známých. Akce má své kouzlo nejen pro mě, ale pro nespočet návštěvníků, kteří mají zájem pokoštovat kněžihorské pivo nebo guláš," řekl rodák z Uherského Hradiště Libor Škrabálek, přes něhož jako charitativního dobrovolníka mohli lidé na slavnostech přispět na vzdělání nejchudších dětí.