Do fronty se postavily stovky lidí. Z Hodonína i okolí. Například Karolína Siekelová přijela s kamarádkou z Podivína na Břeclavsku.

„Chtěla jsem jít už loni, když byli v Břeclavi. Tehdy to ale nakonec nevyšlo, tak jsem přijela teď. Vždycky jsem chtěla takové čerty vidět na vlastní oči, lákalo mě to,“ řekla na místě reportérovi Deníku.

Vánoční jarmark v Hodoníně láká návštěvníky od druhé prosincové soboty.
Vánoční trhy v Hodoníně? Více stromečků a dobový kolotoč, Kyjov rozšířil program

Ačkoliv program začínal ve dvě hodiny, první návštěvníci přicházeli o více než třicet minut dříve. Program uspořádala skupina s názvem Čerti z Rakouska. Objíždí s ním různá místa v České republice, v Hodoníně byli poprvé.

Pořadatel Michal Novotný sdělil, že velký zájem lidí panuje napříč městy. Na čerty s maskami propracovanými do posledního detailu jsou diváci zvědaví.

„Je to vždy na zvážení rodičů. Může se stát, že pro některé tříleté děti je to v pohodě, jiné se však mohou více bát. Naši čerti se ale dětem snaží přizpůsobit. Není to jako při průvodech v Rakousku,“ ujišťoval Novotný.

Procházka trasou o necelém kilometru mu dávala za pravdu. Přestože krampusové mnohé příchozí lehce potrápili, při návštěvě reportéra Deníku pláč slyšet nebyl. Naopak vznikala jedna fotka za druhou. Kostýmy ale působily strašidelně už na dálku. Ti nejodvážnější se na trasu vydali po setmění.

Kolik stojí kostým krampuse?

  • Třicet, ale i padesát tisíc korun.
  • Dřevěné masky jsou ruční výrobou, každá je originální.
  • Připočíst je potřeba také kožich, jehož součástí je pravá kůže.