„Za posledních osm let jde asi o druhou nejlepší sezonu. Za jeden den přišlo nejvíc tři tisíce devět set lidí," informoval vedoucí hodonínského koupaliště, Libor Bartoš.

Letos už po dvacáté tam zavítala Denisa Křížková. „Samozřejmě, že nás sem přilákalo horko a je to tady velice hezké, zvláště pro děti. Ty tu vydrží opravdu celý den," svěřila se.

návštěvnost koupališťDubňany: 16 000 (2500)
Hodonín: 36 000 (3900)
Kyjov: 13611 (1104) – bez permanentkářů a dětí do 6 let
Veselí nad Moravou: 23025 (2216)
Vracov: 12349 (1168)
Ždánice: (800)
* návštěvnost za červenec 
(v závorce maximální denní)

Podobně nadšení jsou z letošního léta v sousedních Dubňanech, přes nové turnikety za červen a červenec prošlo už přes dvacet tisíc lidí. Nejvíce v obležení jsou pak tobogán a skluzavka. „Návštěvnost už překonala celkovou loňskou, a to nás ještě čeká celý srpen s výbornou předpovědí pro dva víkendy," řekl správce dubňanského koupaliště, Radek Doruška.

Také ve Veselí nad Moravou překonali už koncem července celková čísla z minulého roku. „Letos v červenci k nám přišlo o téměř devět tisíc lidí víc než loni," potvrdila Ludmila Mikesková ze Služeb města Veselí nad Moravou, které se o tamní koupaliště starají.

I v Kyjově zaznamenávají letos podobný nárůst zájmu, v červenci přišlo na tamní městské koupaliště o čtyři tisíce více lidí než v roce 2014. Z bohuslavického biotopu hlásí dokonce stoprocentní nárůst.

Kyjovským číslům se přiblížila také ta vracovská. Letošní červenec se stal z hlediska návštěvnosti nejúspěšnějším měsícem minimálně od roku 2009. Na vracovské koupaliště si našlo cestu totiž téměř dvanáct a půl tisíce lidí.

Letošní návštěvnost považuje za nejvyšší v posledních čtyřech letech správce ždánického městského majetku, Radek Štěpánek. Na podle jeho názoru na klidové koupaliště s novým brouzdalištěm přijíždějí často lidé i ze vzdálenějšího okolí. „Jezdí k nám dokonce až z Brna, Vyškova či Bučovic," podotkl s tím, že letos mají v plánu prodloužit sezonu, a to kvůli Ždánickému histopedálu, až do prvního zářijového víkendu.