V prvním poločase byly lepší Slovenky, po změně stran si optickou převahu vytvořily české hráčky. Do šancí se oba týmy dostávaly spíše sporadicky. V té největší selhala v 58. minutě střídající Došková. „Myslím, že zápas, ve kterém jsme zkoušeli řadu talentovaných hráček, splnil svůj účel,“ sdělil Žovinec.

Zápas průměrné úrovně nabídl vyrovnaný fotbal, ve kterém se oba týmy soustředily spíše na pozorné bránění. Kdo očekával ofenzivní smršť s šancemi na obou stranách musel být zklamán. "V prvním poločase byla hra slovenského týmu ucelenější, ale šancí si Slovenky moc nevytvořily. My jsme ve druhé půli přidali, prostřídali jsme sestavu. Byli jsme i fotbalovější. Slovenky si to však pohlídaly," zhodnotil duel Žovinec.

Zkušený kouč se musel v zápase obejít bez řady hráček. "Chyběly nám Heroldová, Ringelová, kapitánka Sparty Pěničková čilídr Slavie Šmeralová," informoval kouč Sparty i reprezentace. Zápas byl pro obě mužstva pikantní. Většina hráček se zná z působení v české lize. "Je to vlastně takové derby.Na straně slovenského týmu je několik hráček, které hrají na Spartě, Slavii či ve Slovácku," připomněl Žovinec, který dal šanci i dvěma mladým hráčkám ze Slovácka. "Cvernová se Sedláčkovou určitě nezklami. Myslím, že odehráli solidní zápas. Právě odchovankyně hodonínského Nesytu Sedláčková so na pravé straně obrany odbyla reprezentační premiéru. "Určitě tam byly nějaké chyby, ale svou roli určitě sehrála i nervozita," poznamenal Žovince.

Proč se vůbec zápas hrál v Hovoranech? "Nechali jsem to na logistice svazu. Já jsem je poprosil, aby se hrálo na Moravě. Chtěl jsem, aby holky ze Slovácka hrály jakoby doma, a aby jsme neutráceli peníze za dlouhé cestování. Navíc v Hovoranec, kde je pěkné hřiště, jsme již hráli," vysvtělil důvody reprezentační kouč.

Dalším podstatným důvodem je i propagace ženského fotbalu. "Nás je dvacet tisíc, Slovensko je na tom ještě hůře. Někteří naši soupeři mají členskou základnu několikanásobně větší. My chceme ženský fotbal propagovat i v menších obcích," sdělil Žovinec, který trénuje ženy již jednadvacet let.
Jak kvalitní je vlastně ženský fotbal? Ženy se mohou podle odborníků rovnat maximálně s muži okolo patnácti šestnácti let. S kýmkoliv starším už bude něžné pohlaví v nejpopulárnějším sportu zpravidla prohrávat. Zastánce ženského fotbalu však má jasno. "Já bych k mužskému fotbalu nešel nikdy. Ženy mají v hlavě srovnané, čeho chtějí v tomto sportu dosáhnout. Mnohem výrazněji než někteří muži, kteří vydělávají nesčetněkrát víc. Ženská kopaná je v Česku podceňovaná, ale jedná se o živý sport, který jde nahoru,“ uzavírá Žovinec.