V Jihomoravském kraji se odehrála na téměř devadesáti místech, někde se sešlo i přes sto zpěváků. Zpívalo se třeba v Lužicích, odkud je naše fotoreportáž. Celkem se do akce v České republice i v zahraničí zapojilo více než sto tisíc lidí.

Ani hustá mlha neodradila zpěváky, kteří si chtěli zazpívat koledy v areálu Starého kvartýru v téměř třítisícových Lužicích. „Loni jsme se zapojili poprvé, byli jsme spokojení a líbilo se nám to. Rozhodli jsme se proto, že u nás budeme zpívat podruhé a možná i potřetí,“ řekla předsedkyně lužického Muzejního spolku Tatiana Hromková.

Hodonínská sportovní hala má v příštím roce projít modernizací.
Miliony do zimáku i útulku pro psy. Hodonín si schválil rozpočet na rok 2024

Příchozí mohli nejdříve navštívit aktuální výstavu věnovanou sklářství v Lužicích, děti tady měly připravené vánoční dílny. Venku mohli návštěvníci ochutnat něco dobrého a také se zahřát svařeným vínem.

Do předvánoční atmosféry naladil zpívající Chrámový sbor ze sousedních Mikulčic, díky kterému se areálem Starého kvartýru rozezněly staročeské koledy z Jistebnického kancionálu.

Poté následovala šestice písní vybraná čtenáři Deníku pro Česko zpívá koledy. Zpívali tady nejmenší i nejzkušenější zpěváci a zpěvačky. Společně si tak v lužickém Starém kvartýru koledy zazpívalo na sto padesát lidí.