Chybět by neměla ani nominantka na cenu Thálie Kristýna Daňhelová. „Vánoce a zpívání koled miluji. Bohužel jsem po nemoci, takže na sto procent nevím, jestli se středeční akce v Brně zúčastním. Pevně doufám, že ano. Pokud vše vyjde, zazpívám koledy Narodil se Kristus pán a Chtíc, aby spal,“ prozradila Deníku muzikálová zpěvačka Městského divadla Brno.

Česko zpívalo koledy s Deníkem po celé jižní Moravě i v předchozích letech, podívejte.
Česko zpívá koledy. Na Hodonínsku v Lužicích či v samotném Hodoníně

Po šesti „povinných“ vánočních kusech, které zazní na stovkách míst po celé České republice, přijde v Brně řada i na další koledy. „Do druhé části koncertu přidáme vybrané koledy z nového CD nazvaného V půlnoční hodinu. Program potrvá přibližně šedesát minut. Za tu dobu chceme zvládnout zhruba šestnáct koled,“ zmínil vedoucí programu Českého rozhlasu Brno Jiří Kokmotos.

Koledy, které zazní
Nesem vám noviny
Půjdem spolu do Betléma
Narodil se Kristus Pán
Veselé vánoční hody
Pásli ovce Valaši
Vánoce, Vánoce přicházejí

Právě regionální stanice Českého rozhlasu jsou tradičním partnerem Deníku při pořádání akce Česko zpívá koledy. V Brně navíc s bonusem vzniku nového cédéčka a rozšířeného programu na náměstí Svobody, které právě hostí vánoční trhy. „Naší snahou bylo dát do alba koledy, který zná každý. Například Tichá noc, Jak jsi krásné, neviňátko nebo Štědrý večer nastal,“ doplnil Kokmotos.

Sto míst

Koledy rozezní ve středu od osmnácti hodin po dvou letech covidové odmlky náměstí a ulice nejen v České republice. Jen na jižní Moravě bylo v úterý večer k akci Česko zpívá koledy přihlášených bezmála sto míst. „Zájemci se mohou stále registrovat na adrese www.ceskozpivakoledy.cz. V souboji krajů je zatím jižní Morava těsně za Jihočechy, třeba to ještě dotáhneme,“ vyzval váhající Jihomoravany k účasti šéfredaktor Deníku pro Jihomoravský kraj a Vysočinu Michal Šupálek.

Svařák začíná na vánočních trzích v Brně na padesáti korunách. Jídla jsou spíše dražší, což se odráží také na návštěvnosti jednotlivých stánků.
Ceny na trzích v Brně: občerstvení pro rodinu i sedm set, palačinka až 150 korun

Brněnský koncert bude od šesté do sedmé hodiny večer živě přenášet Český rozhlas. Vysílat se bude online i na YouTube kanálu vydavatelství Vltava Labe Media.