Loď Kajman, kterou s přáteli postavili, je měla zavát až k Černému moři. Čtyřměsíční dobrodružství však skončilo před deltou mezi Rumunskem a Bulharskem.

„Byl listopad, docházely nám peníze. Okolnosti nám nedovolili plout dál,“ vzpomíná dnes třicetiletý muž na první velké životní dobrodružství. Zážitek, díky kterému měl na svých cestách možnost poznat něco nového, neznámého a zcela odlišného od do té doby běžného života, v něm utkvěl natolik, že mu bylo jasné, že se na vodu znovu vrátí.

Původní tužba po koupi plachetnice skončila kvůli financím u ledu. Na mysl přišel levnější kajak, který se stal po čase skutečností. Radek Chabiča z Rohatce si tak začal pomalu plnit jeden z velkých životních snů – vydal se po Dunaji na kajaku k Černému moři.

Zážitky z dobrodružné cesty dlouhé dva a půl měsíce si zapisoval do deníku, který doplnily fotografie lidí, zvířat, přírodních zákoutí či každodenního žití.

Část svého snu si nakonec mladý muž splnil a koncem srpna poprvé spatřil vody Černého moře. Vody moří a řek jsou však velmi rozdílné. Nevyzpytatelnost počasí ho po několika desítkách kilometrů cesty podél pobřeží zahnala do tepla přístavu. „Navíc se blížily v Rohatci hody. Chtěl jsem domů,“ směje se dnes Chabiča, který se rozhodl, že se o své cestovatelské zážitky podělí a všem podobně smýšlejícím, kteří nad neobvyklou cestou také přemýšlí, dodá odvahy.

Jeho vyprávění je i dárkem redakce čtenářům Slovácka. „Doufám, že mé rozhodnutí absolvovat tuto cestu bude inspirací pro jiné nerozhodné dobrodruhy,“ věří Chabiča.

Více v týdeníku Slovácko