Práce zahrnují vytvoření obřadní síně a přestavbu bývalých tříd na knihovnu, čistírnu či mandlovnu v prvním patře a kanceláře, zasedací místnost a také místnost pro místní spolky. V Ježově jsou aktivní například šachisté, mladí hasiči, maminky a další. „Na místnost čekáme jako na smilování. V současnosti se klub maminek schází ve školní družině, za což jsme rády, ale není to úplně ideální. Nové umístění je lepší i proto, že nebudeme muset tlačit kočárky do kopce po hlavní silnici," řekla jedna z maminek ze spolku Klubíčko Michaela Jančová.

Výstavní částí obecního úřadu má být obřadní síň. Ta se nachází hned vedle vchodu po levé ruce. V ní bude pětapadesát židlí, dubové obložení stěny, dubový stůl a ozdobné závěsy. O hudbu se postará zvuková aparatura. „Místnost vyzdobí také malby podle tradice slováckých hod, dále různé ornamenty a ztvárnění hroznu, jsme vinařský kraj, a také zde bude znak Ježova," přiblížil starosta.

Jedna židle vyjde obec na dva až tři tisíce korun. Podle návrhu designéra měla stát osm tisíc, to obec zamítla. Velkou úlevou bude i nová zasedací místnost. V té současné je totiž trochu těsno, kromě zastupitelů a zapisovatelky se do ní vejdou nejvýše tři až čtyři návštěvníci.

Poslední, třetí etapa se zaměří na úpravu okolí školy a na technické budovy, které jsou na jejím dvoře. Do nového obecního úřadu povede bezbariérový vstup. Původně měl vést do dalšího patra i výtah, od toho však obec musela ustoupit kvůli vysokým nákladům. Zelený prostor mezi školou a potokem nahradí parkoviště až pro šest aut. Jedna z hospodářských budov by sloužila pro úschovu arzenálu obecních pracovníků čili traktor, sekačku, křovinořez a další. Druhá poslouží místnímu zahrádkářskému svazu, který by zde mohl zřídit i moštárnu. „Čekáme, až bude všechno hotové, pak můžeme teprve začít. Žádná moštárna v obci nebyla, muselo se jezdit po okolí," sdělil předseda zahrádkářů Drahomír Březina. Ježovská základní organizace funguje téměř čtyřicet let.

Všechny etapy přestavby staré školy by měly být hotové do roku 2018, náklady přesáhnou šest milionů korun.