Práce provede generální dodavatel, který před dvanácti lety dům stavěl. Jde totiž o reklamaci. Vedení nemocnice v poslední době zjistilo více chyb v pavilonu. „Objevila se nějaká porušení u budovy a reklamovali jsme je. Bylo toho více a firma naše reklamace uznala. Rozhodla se vše řešit celkovou rekonstrukcí,“ vysvětlil ředitel Pejchl.

Jak závažné je porušení, ředitel zatím přesně neví. Dodavatel teprve dodá kompletní analytické materiály včetně všech výpočtů. Teprve z nich bude jasné i to, proč nestačí jen dílčí opravy.

Podle předběžné dohody začnou práce v červenci a protáhnou se až do září. Po tu dobu čekají změny na chirurgické sály, centrální sterilizaci a pracoviště rentgenu.

V uvedené měsíce bude třeba vyřešit provoz v náhradních prostorách. Vedení nemocnice právě pracuje na plánu, jak je zajistit tak, aby provoz zůstal zachovaný v nezměněné kvalitě.

„Naše představa je taková, že bychom chtěli vše provést takříkajíc s co nejmenšími ztrátami. To znamená hlavně, aby nebyl snížený počet operací a aby celkově nedošlo k omezení provozu. Bude to sice za omezených podmínek, ale věříme, že se to podaří vše vyřešit,“ zakončil prozatím Pejchl.