„Je to pro nás jako první ročník, začínáme na novém místě, nové adrese a člověk nevěděl, co od toho může čekat. Mohlo to být i horší, každopádně jsem rád, že lidi přišli," řekl hlavní organizátor Chmelobraní Michal Staněk z petrovské Pivotéky Pod Ořechem.

Na páteční a sobotní košt piva, ke kterému zahrálo několik kapel, dorazilo přes tisíc lidí. „Věřím tomu, že by příští ročník mohl ještě lepší," doufá majitel pivotéky.

Ten čepoval ve svém stánku několik speciálů, mezi nimi bylo oblíbené pivo Václava Havla – medový Sentický kvasar. Poprvé se na cvičišti představila jednadvacetis­tupňová Holy Swine neboli Svatá svině. „Je uvařená speciálně pro tuto příležitost. Je to trošku svině, protože je zákeřná. Nezdá se být tak silná, ale člověk musí být opatrný, když s ní koketuje," představil novinku Staněk.

Na Chmelobraní se líbilo Evě Stehlíkové. „Zkoušíme piva po třetinkách, abychom jich vychutnali co nejvíc. Byla jsem zvědavá i na areál, jsem tady totiž poprvé. Věděla jsem jen, že tady hodonínská chasa mívá schovanou máju," řekla.