„Přibližně devadesát procent pivovarů je tuzemských, zahraniční zastoupení bude mít například Belgie a její piva Kasteel či Kwak. Oslovili jsme i regionální pivovary ze Bzence, Ratíškovic či Syrovína," uvedl organizátor akce Michal Staněk s tím, že největší bombou bude jednatřicetis­tupňové pivo K31 z varnsdorfského pivovaru Kocour.

„Lidé mají zájem o piva 
z menších pivovarů a my jim je chceme nabídnout, stejně jako různé rarity a pivní styly. U nás je nejrozšířenější ležák plzeňského typu. Toto pivo ale přitom není tím původním, co se zde pilo," vysvětlil k nápadu udělat ve velkém ochutnávku piv Staněk.

Akce potrvá tři dny od pátku sedmnáctého do neděle devatenáctého srpna v areálu petrovských Plží. V pátek si mohou u dobrého piva návštěvníci poslechnout kapely Mentalita Lidstva, Fleret a Shadow Area. V sobotu, kdy je v plánu hlavní program, se začne již v deset hodin dopoledne jarmarkem. Chybět nebudou ani hry a soutěže pro celou rodinu. Večer bude opět 
v rytmu rocku, představí se kapela Like Fool a Hrozenband. Kdo bude mít málo, může na pivo zajít ještě v neděli na dopíjení beček.