Radnice se snaží o jeho odstranění. „Nyní čekáme na rozhodnutí správních orgánů a současně městský úřad podal v souvislosti s nelegální výstavbou plotu trestní oznámení na neznámého pachatele,“ informoval ve středu mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil.

Situací, která předcházela blokádě chodníku, se měsíce zabývali městští radní. Podle Petra Fojtů, který se k přehrazení cesty na sociální síti Facebook přihlásil, ale jednání nikam nevedla. „Městské pozemky vedou všude kolem mého. Stačilo vysadit v termínu živý plot za deset tisíc a podepsanou dohodu měli na stole a stejně ji zamítli,“ reagoval Fojtů.

Toho se v obsáhlé diskusi na profilu města zastala například Soňa Jelínková. „Vůbec se nedivím, že přistoupil na tak razantní řešení otřesné situace. Je to tam opravdu jeden velký nepořádek, shlukují se tam jak puberťáci, tak feťáci,“ uvedla.

Radnice se hájí, že pro oprávněné zájmy obyvatel udělá maximum a také tím, že pozemky pod uvedeným chodníkem jsou převážně v majetku jiných vlastníků, než je stavitel plotu.