K odvolání zákazu návštěv vedl pokles virových onemocnění a blížící se jarní prázdniny. „Epidemie již není na takovém stupni. V podstatě nám nechodí žádné děti s virózami. Maminky chtějí děti navštěvovat a podle primářky bylo bezpečné oddělení otevřít," uvedla zástupkyně ředitelky Nemocnice TGM v Hodoníně Naděžda Kwašnievská.

Celkově podle ní chřipka upadá a tomu pomůže i fakt, že žáci na Hodonínsku mají tento týden jarní prázdniny. „O prázdninách děti nebudou v kolektivu, epidemie se tak nebude moci stupňovat," vysvětlila Kwašniewská.

Stejný názor má i vedoucí brněnského protiepidemického odboru oddělení krajské hygienické stanice Radka Boháčová. „Předpokládáme, že nemocnost klesne. Již teď se postupně snižuje. Na Hodonínsku od minulého týdne poklesl počet hlášených chřipkových onemocnění o šestnáct procent. Nyní je to asi 192 nemocných na sto tisíc obyvatel," uvedla Boháčová.

Zároveň však upozornila, že i přes výrazný pokles je nemocných s chřipkou na Hodonínsku spolu v okresech Brno-venkov a Blanskem nejvíce na jižní Moravě.

DOMINIKA FLORIÁNOVÁ