Jak Galjanič sdělil Hodonínskému deníku Rovnost, podpisovou akci podpořilo zhruba šedesát lidí. Především ti totiž nemají u domu kde zaparkovat. Už předtím, než město nechalo opravit stání před bývalou lékárnou, totiž měl více než deset míst zabraných peněžní ústav, o další se dělí realitní kanceláře a restaurace. Na odpověď a vyřešení problému žadatelé čekají už více než dva měsíce. „Stále odpověď nemám," doplnil Galjanič.

Hodonínští radní se sice peticí zabývali na svém posledním jednání, ale zatím konkrétní nápravu současného stavu nepředstavili. Čekají totiž na vypracování koncepce parkování v centru města, která mimo jiné má také analyzovat kapacitu ploch na stání v jednotlivých lokalitách ve středu Hodonína. „Do doby než bude hotová, tak nemá smysl něco přestavovat a předělávat, místní by pak mohli být ještě více naštvaní," podotkl vedoucí městského odboru investic a údržby Jaroslav Hortvík.

Radní tak schválili odpověď, která odkazuje na to, že koncepce bude obsahovat návrh úprav řešení parkování v daném území, například regulací na stávajících plochách, nebo plán pro odstavení aut pro jednotlivé cílové skupiny.

Z debaty městské vlády vyplynula ještě jedna důležitá okolnost. „Odpověď chceme doplnit o termín, nejpozději v průběhu roku 2017 budou občané seznámení s vhodnou koncepcí řešení dopravy," shrnul místostarosta Vítězslav Krabička, což jeho kolegové v radě schválili.

Dlouho očekávaná koncepce je již rozpracovaná a měla by být hotová na podzim. Na koncepční dokument však nebudou čekat jen v severní části Národní třídy, ale také obyvatelé sídliště na náměstí Osvobození, kteří požadují neplacené parkování v blízkém Zámeckém náměstí. O tuto možnost místní usilují už více než dva roky.