„Jde tady o nejhorší úsek, je špatně přehledný a navíc tady chybí kvalitní chodníky. Schvaluji, jak je to pospravované v okolí, a je nejvyšší čas opravit i cestu tady, i kdyby se měly odstranit některé stromy a pak vysadit nové," svěřila se Miroslava Holcmanová, která Erbenovou prochází domů do Lesní ulice.

Radnice tento měsíc otevřela tendr na nápravu nynějšího stavu mezi ulicemi Sukovou a Lesní. „Komunikace je úzká a ve špatném stavu. Je potřeba ji rozšířit," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Dalibor Novák.Obyvatelé hodonínské Bažantnice se dočkají oprav silnice i chodníků v Erbenově ulici.

Místní na obnovu cest pro auta i pěší čekali poměrně dlouhou dobu. „Oprava je opravdu potřebná, chodníky jsou hrozné. Když po něm nemůžete jít, tak riskujete, že vás na úzké silnici srazí auto," upozornila na tamní rizika Jarmila Kučerová.

Oprava západní části Erbenovy ulice byla v plánu jako první. Na řadu se dostává ale až teď, po východním úseku. „Problém byl u garáží blízko Lesní ulice, město totiž potřebovalo získat pozemky pro stavbu od Plomy a Lesů České republiky. Jelikož se to podařilo, tak se může pokračovat ve stavebních pracích až k finským domkům," vysvětlil vedoucí odboru investic a údržby Jaroslav Hortvík.Obyvatelé hodonínské Bažantnice se dočkají oprav silnice i chodníků v Erbenově ulici.

Tamní obyvatelé se tak konečně dočkají silnice z asfaltového betonu rozšířené ze čtyř na šest metrů. Její součástí bude nové parkoviště z drobných žulových kostek s kolmými stáními pro sedm aut, jedno bude pro lidi se zdravotním postižením. „Stojí tady dost aut na silnici, takže parkoviště místní určitě využijí, u domů totiž místo nemají," řekl Jiří Václavovič ze sousední Olbrachtovy ulice.

Nové budou betonové plochy pro kontejnery. Podél silnice povedou dva metry široké chodníky v pískové barvě. U křižovatky s ulicí Josefa Suka přibudou i přechody pro chodce. Nové budou také sloupy a svítidla veřejného osvětlení. Rozpočtované náklady dosahují bez daně téměř devíti milionů korun. „Poslední zakázky na výstavbu cest se nám daří vysoutěžit téměř poloviční cenu," podotkl Hortvík. Rozšířené silnici, chodníků a parkovišti má ustoupit jedenáct stromů.