Projíždějícím mají omezit rychlost pod sedmdesát i pod padesát kilometrů v hodině. „Iniciovali jsme tuto změnu kvůli zvýšení bezpečnosti, zejména někteří motorkáři totiž tudy jezdí opravdu vysokou rychlostí. Hromadily se také stížnosti od uživatelů zahrádek a pozemků vedle komunikace, kterým je tímto znemožněno bezpečně vyjetí na komunikaci,“ vysvětlila starostka Velkých Bílovic Lenka Grofová.

Časté překračování povolené rychlosti potvrdili i tamní rybáři. „Navíc se tady zvyšuje provoz i kvůli práci ve vinohradech,“ řekl revírní hospodář Oldřich Kachyňa.

Motorkáři vadí i v Čejkovicích

V současnosti modré čtvercové značky řidičům jen doporučují, aby úsekem projížděli padesátkou. Místo nich se mají mezi koncem hodonínského okresu a vjezdu do Velkých Bílovic značky zakazující předjíždění a omezující rychlost na sedmdesát a v jedné části dokonce na sedmdesát kilometrů v hodině. „Nové zákazové značky jsou pod sankcí a vynucující. Jde o vyšší stupeň řešení problémového úseku,“ přiblížil krajský koordinátor Besipu Jiří Čížek.

Lékaři v době koronaviru - Ilustrační foto
V kyjovské nemocnici má koronavirus sedm lidí. Neurologie je zavřená

Ani čejkovická radnice proti navrhované novince nic nenamítá. Rychlá i hlučná jízda motorek totiž vadí i v Čejkovicích. „Někteří motorkáři totiž tento úsek využívají jako část svého okruhu a žel jezdí i v noci, což vytváří poměrně dost hluku, což je nepříjemné,“ vysvětlil čejkovický starosta Pavel Novotný.

Jízda na kvalitním a vyhledávaném asfaltu s atraktivními zatáčkami si ale vyžádala už řadu zranění. Před třemi lety mezi Čejkovicemi a Velkými Bílovicemi zahynul teprve devatenáctiletý motorkář.