„Tento vzpomínkový průřezový večer jsme uspořádali také z toho důvodu, že nechceme, aby se na tuto muziku zapomnělo. Podobnou akci jsme dělali i v minulém roce a těšila se velkému ohlasu," popsala dcera bývalého primáše.

Cimbálová muzika Mirka Menšíka měla období, kdy se odmlčela a členové se pouze občasně scházeli. Před třemi lety přišel zpěvák a jeden ze zakládajících členů cimbálové muziky Mirka Menšíka s nápadem na její obnovení. „Cimbálka mého tatínka hraje tři roky, v současné době s novým primášem Jirkou Veselským, který je mým manželem a tuto funkci převzal po mém tatínkovi., " uvedla dcera Mirka Menšíka .

Mezi hosty, kteří vystoupili v kulturním programu byl i taneční soubor nestárnoucí Žerotín, což je generace tanečníků, kteří s touto muzikou začínali. Pozvání přijal i klarinetista Jaroslav Čajka. Ten umožnil cimbálové muzice první rozhlasovou nahrávku v brněnském rozhlase. „Takovým malým překvapením bylo vystoupení našich sedmiletých dvojčat Jirky a Matěje, u kterých jsme chtěli ukázat předávání folklorní tradice z generace na generaci," seznámila s programem Miroslava Veselská.

Nástupce Mirka Menšíka Jirka Veselský, hrával od raného věku na housle a později měl i svou vlastní cimbálku v Rohatci. „Manžel se zpočátku angažovat nechtěl, ale jakmile viděl, jakou z toho mám radost, tak kývnul. Podařilo se mu poznat mého tatínka i z muzikantské stránky, já jsem jej znala jako rodiče," dodává dojatě.
Ve Strážnici má folklor pevnou tradici a kořeny. Svědčí o tom i vyprodané představení.