Nová prodejna ve více než šestitisícovém městě lákala od rána především místní. Těm se totiž před několika týdny výrazně ztížila dostupnost a snížily možnosti, kde si nakoupit potraviny a další zboží.

Pocítila to například Jiřina Chludilová. „Poté, co se tady předchozí prodejna zavřela, mohla jsem nakupovat nejblíž na sídlišti, tamní obchod je ale menší. Proto jsem ráda, že mám tady blízko otevřeli větší prodejnu,“ svěřila žena reportérovi Deníku.

Nově otevřená prodejna naproti vlakovému nádraží v Hodoníně.
Za nákupy. Po Ždánicích se otevřou nové prodejny v Bojanovicích i Dubňanech

První zákazníci si ve středu přišli nakoupit hlavně pečivo a uzeniny, ale i další zboží. Na úvodní nákup v novém přišli místní také s tím, aby se podívali, jak se jejich tradiční prodejna proměnila. Místo se obyvatelům Dolního konce otevřelo na rohu ulic Nádražní a Na Pískách poprvé už v roce 1974.

„Stavěli jsme ji v akci Zet,“ zavzpomínal Josef Kraml, který si nenechal ujít ani její nové otevření po téměř padesáti letech. Na nákup vyrazil s manželkou Helenou.

Místní ale spojovali historii této prodejny potravin v polistopadové éře soukromého podnikání hlavně se jménem zdejšího podnikatele Miroslava Chytila staršího, který ji dlouhá léta provozoval. Před ním tady byl Pramen, tedy někdejší státní provozovatel široké obchodní sítě prodejen.

  • První den otevření nové prodejny v Dubňanech na Dolním konci
Zdroj: Deník/Petr Turek

Dubňanská prodejna je šestá v řadě, kterou po zkrachovalém Enapu nyní otevřelo hodonínské spotřební družstvo Jednota.

„Doufám, že výsledek naší práce zákazníci ocení kladně. Zatím máme z dosud otevřených prodejen v Kyjově, Ždánicích, Hodoníně u nádraží, Lužicích i v Dolních Bojanovicích pozitivní recenze,“ uvedla Milena Kadlecová, ředitelka hodonínské Jednoty, která je členem skupiny Coop.

Další novou prodejnu má otevřít už v pátek v hodonínském obchodním domě Rozmarýnek, a pak 15. listopadu opět v Hodoníně, a to ve Slunečné ulici na sídlišti Jihovýchod. Poslední z devíti nových obchodů pak plánuje otevřít o den později v Sudoměřicích.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dušičky na obzoru. Poznáte, o který hřbitov nedaleko Hodonína jde?

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek