Připomněl, že o víkendu dorazili záchranáři do nemocnice dvaatřicetkrát. „Z toho přesná polovina, šestnáct pacientů, bylo covid pozitivních,“ přiblížil ředitel.

Jak dále uvedl, nemocnice tak zůstává stále na hraně s vyčleněnými kapacitami pro nemocné s koronavirem. „Krajská hygienická stanice rozhodla o vyčlenění třiceti standardních lůžek pro covidové pacienty a deseti s intenzivní péči. Standardní lůžka jsou obsazená, a to někdy i v počtu třiatřiceti. Máme ještě záložní rezervu, a to uzavřením další stanice. Dnes jsme měli 42 pacientů,“ přiblížil úterní čísla Tesařík.

Celkem má nemocnice k dispozici 205 lůžek pro všechny pacienty. Klasickým infekčním oddělením nedisponuje. „Obáváme se zhoršení situace, která nastává celorepublikově. Záleží to na tom, jak moc se budou šířit agresivnější mutace, jako jsou britská, jihoafrická a brazilská, u nichž je riziko nákazy vyšší,“ upozornil ředitel. Zároveň dodal, že zdravotníci hodonínské nemocnice jsou kompletně proočkovaní.

Zmíněnou britskou mutací se podle úterních dat hygieniků nakazil v kraji za pondělí téměř každý pátý nový covid pozitivní Jihomoravan. Celkem Krajská hygienická stanice evidovala k půlnoci z pondělí na úterý v hodonínském okrese téměř třináct set lidí s pozitivním testem na koronavir. Do stejné doby zemřelo s covidem v okrese od začátku pandemie 318 lidí.