Pod dokument se podepsali i předseda finančního výboru a krajský radní Jiří Janda a zastupitel Josef Běloch, tedy členové ČSSD II. „Chceme, aby město šlapalo celé čtyřleté volební období. Chtěli bychom se proto účastnit jednání zastupitelských klubů koalice," uvedl Mráka s tím, že by touto formou rádi podpořili splnění bodů předvolebního programu, jako jsou bezpečnost, rozumné využití dotací či podpora lázeňství.

Mezi podpisy na výzvě ale chybí ten od volebního lídra Romana Sedlačíka, který vede původní buňku sociálních demokratů, ale zároveň také podporuje koalici. „Necítíme se jako opozice, vedení se s námi snaží komunikovat, což je dobře, a navíc máme na důležité věci podobný názor, takže jsem tento výsledek očekával," vyjádřil se Sedlačík, jehož část ČSSD bude mít ustavující schůzi příští čtvrtek.

Jak uvedla starostka Milana Grauová, po volbách se se sociálními demokraty počítalo do široké koalice. „Bohužel překážkou byla názorová nejednotnost v organizaci i mezi některými členy zastupitelstva. Doufám, že se to za pár týdnů či měsíců vyřeší," řekla první žena radnice s tím, že současná spolupráce je na dobré úrovni. „Také při obsazování komisí byly respektované jejich návrhy. Komunikace je v konstruktivním a přátelském duchu, takže se samozřejmě nebráníme dalším jednáním," sdělila Grauová.

Stejně jako ona potvrdil další schůzi v dohledném termínu také komunistický místostarosta Ján Lahvička. „Zřejmě se se sociálními demokraty v brzkém termínu sejdeme, ale výsledek nedokáži předjímat. Současná koalice ale zatím spolupracuje velice dobře," svěřil se lídr KSČM.

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE V PONDĚLNÍM HODONÍNSKÉM DENÍKU ROVNOST.