„Letos se sešlo čtyři sta dvacet vzorků z jihu Moravy i Slovenska, což je o devatenáct víc než v loni. Musím ale říct, že jsme s tím ani nepočítali, protože nebyla dobrá úroda,“ poukázal majitel střediska Vápenky Libor Klimek. Převážnou většinou vzorků letos zastoupila slivovice. A slivovice se také stala vítězem koštu. „Letošním šampionem je Jan Sedlčík ze Suchova,“ informoval Klimek. Mezi vzorky se ale našly i ořechovky nebo lahodné likéry, kterým holdují spíše dámy.

Součástí koštu je každoročně také již tradiční domácí zabíjačka. Letos kvůli ovaru, jitrnicím, prejtu nebo škvarkům padli tři čuníci, kteří dohromady vážili víc než pět set kilogramů. Důvod, proč se organizátor před lety pro spojení prasátka a destilátu rozhodl byl jasný. „Samotný košt je podle mě takový nijaký. Dnes už navíc málokdo zabíjí, takže ty výrobky pak každý rád ochutná. Je to podle mě lepší,“ poukázal Klimek.

Valentýnský košt si užili také v Sudoměřicích, kde se sešlo sedm set padesát jedna vzorků. Letos mohli návštěvníci kromě klasických pálenek ochutnat také destiláty z karlátek, fíků, jahod, malin nebo lesních plodů. Kromě destilátů se v Sudoměřicích představily také maceráty. „V oblasti macerátů jsme měli například nakládané feferonky, šišky borovice černé, květy růže a dokonce jsme měli i třešňový exkrement,“ zasmál se předseda spolku přátel destilátů Zdeněk Fojtík.

„Šlo o recesi, kdy jeden ze soutěžících udělal exkrement z čokolády, do kterého natlačil pecky z třešní a zalil to kořalkou,“ popsal Fojtík. Zájem o tento vzorek ale překvapil i samotného organizátora. „Myslel jsem si, že to nikdo nebude chtít ale lidem to chutnalo,“ řekl předseda.

Součástí sudoměřického koštu bylo i vyhlášení nejlepší pálenice, kterou se už potřetí stala pálenice z Čejkovic. „Z šesti ročníků vyhráli už třikrát,“ pochválil Fojtík.

Na své si v Sudoměřicích přišli také milovníci moravsko-slovenských pochutin mezi kterými se letos našly trdelníky, patenty, pagáče, tlačenky nebo uzené maso. „Máme přes dvě stě vzorků ze Slovenska, takže akci prezentujeme jako česko-slovenský košt,“ uzavřel Fojtík.

Košty si ani tentokrát nenechalo ujít velké množství návštěvníků. Mezi nimi byl i ochutnávač Martin ze Starého Poddvorova. „Začali jsme hruškama, poté jsme přešli na třešně, višně, letní směsy, malinovku. Zajímavá byla také smrčkovice,“ zamyslel se labužník.