Ještě letos by tak měl být bezpečnější průjezd křižovatkou na Lužice. „I když se cyklostezka připravovala velice dlouho, tak mi stále připadá nedokončená. Je v pořádku, že se dělá na tomto úseku, ale je potřeba to prodloužit dál do města,“ řekla Deníku se Věra Doksanská.

Ta v pondělí odpoledne projížděla na kole v hustém provozu I/51 podél trasy nové cesty, kam právě pracovníci stavební firmy pokládali kabely. Na to v úterý navážou pracemi na opěrné zídce.

Celkem bude nová dlážděná stezka pro pěší a cyklisty dlouhá 275 metrů a bude u ní nové veřejné osvětlení. „Celkové náklady na vybudování tohoto úseku počítají s částkou 8,145 milionu korun,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková s tím, že se městu podařilo získat na stavbu téměř šest milionů z dotací.

Snad v příštím roce by se měla začít stavět cyklostezka i na opačné straně silnice kolem benzínky.

Nový asfaltový povrch si naopak budou moci vyzkoušet ti, kteří jezdí mezi Hodonínem a Dolními Bojanovicemi kolem rybníků. Od 4. až 15. října totiž kvůli rekonstrukci asfaltových vrstev pro dopravu uzavřena část cesty s cyklostezkou v délce zhruba šesti set metrů v ulici Písečné.