Především pro cyklisty se rýsuje v hodonínské místní části Pánov bezpečnější a komfortnější cesta kolem silnice vedoucí do Ratíškovic. Nová cesta má po pěti letech navázat na již hojně využívanou cyklostezku, která se stala dopravní stavbou jižní Moravy za rok 2019.

Před několika dny svazek obcí Mikroregion Hodonínsko podal návrh veřejnoprávní smlouvy nahrazující územní rozhodnutí a stavební povolení pro první etapu nové cyklostezky. Má být z asfaltobetonu a povede podél areálu firmy Omnika.

„Následnou, navazující část směrem k Hodonínu už máme povolenou. Počítáme s tím, že se cyklostezka bude stavět v příštím roce,“ sdělila Deníku manažerka svazku Patrícia Juráňová.

Zmiňovaný navazující úsek je na protější straně silnice a vede kolem fotovoltaické elektrárny s největším osvitem v Česku a pak dál za Slováckým statkem směrem k autoservisu Autovase.

Mikroregion ještě čeká na podzimní vyhodnocení dotační žádosti s tím, že by se pak na jaře příštího roku mohlo začít stavět. Posléze se počítá s dalším pokračováním komfortní trasy směrem do města přes Černý most a kolem lázní.

  • stavět by se měla nejprve část vyznačená plnou čarou

close Podívejte se, kudy povede prodloužená cyklostezka spojující Hodonín a Dubňany. Stavět by se měla nejprve část vyznačená plnou čarou. info Zdroj: Deník/Markéta Evjáková zoom_in Podívejte se, kudy povede prodloužená cyklostezka spojující Hodonín a Ratíškovice. Stavět by se měla nejprve část vyznačená plnou čarou.

VIDĚLI JSTE? Velký test u Hodonína. Migranti překonali Moravu, naháněly je desítky policistů

Cvičení Morava 2024 mezi Hodonínem a Rohatcem, do kterého se zapojili policisté, záchranáři, Český červený kříž i hasiči. Součástí videa jsou i záběry z dronu. | Video: Deník/Petr Turek a policie