„Nová lávka naváže na vznikající cyklostezku podél Baťova kanálu propojující Veselí nad Moravou a Hodonín. Poslouží nejen pěším a cykloturistům, ale umožní i průjezd lehčích aut záchranného systému,“ sdělil náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Stavba o délce 132 metrů spojí Česko se Slovenskem. Mimo jiné má pomoci s navýšením počtu návštěvníků atraktivních míst v této části Hodonínska. Lávka doplní stávající most u Mikulčic a chystaný přepravník – transbordér – u Vnovor. V teplých měsících je lokalita hojně vyhledávaná zejména mezi cyklisty.

Proměna Baťova kanálu po čtvrt roce. Podívejte se, jak to jde u Rohatce.
VIDEO: Proměna Baťova kanálu po čtvrt roce. Podívejte se, jak to jde u Rohatce

Cena nezbytné projektové dokumentace je tři a půl milionu korun, zajistí ji Rohatec. Náklady na stavbu jasné zatím nejsou. Pohybovat se ale mají v desítkách milionů. Optimistický výhled je, že by lávka mohla stát v roce 2025. Nacházet se má poblíž místa, kde do Moravy ústí říčka Radějovka.

U Rohatce povede přes řeku Moravu nová lávka. Pomoci má s turismem v okolí Baťova kanálu.U Rohatce povede přes řeku Moravu nová lávka. Pomoci má s turismem v okolí Baťova kanálu.Zdroj: Jihomoravský kraj