Lenka Kudrnová si v létě ráda vyjede na kolečkových bruslích. Když však nedávno jela lesem z Ratíškovic do Bzence, srazil ji cyklista. Podobný případ se stal i Aleně Hudečkové. Tu odhodilo a zranilo auto, a to i přesto, že vjezd na cestu je motorovým vozidlům zakázaný. Počet projíždějících aut se navíc zvýšil poté, co se kvůli opravám silnice uzavřel Petrov. Z místa, kde lidé relaxují při sportu, se stala nebezpečná dopravní tepna.

„Jely jsme s kamarádkou na bruslích a jelo za námi auto. To okolo mě proletělo a já jsem skončila na zemi a zlomila si ruku. Řidič ani nezastavil. Než jsem zvedla hlavu, auto bylo pryč,“ zavzpomínala Alena Hudečková.
Podobně svůj zážitek popisuje i Lenka Kudrnová. „S kamarádkou jsme jely vedle sebe a zezadu na nás zavolal cyklista. Jel však hodně rychle. Asi si myslel, že se rozestoupíme. My jsme se ale zařadily za sebe. Tak do nás najel,“ vysvětluje Kudrnová.

Na tom, že po uzavírce Petrova na lesní cestě přibylo aut, se však ženy shodly. „Určitě je tam teď aut víc,“ řekly obě. Sportování už si tak pořádně neužijí. „Při jízdě mám teď divný pocit,“ svěřila se Kudrnová. O řidičích, kteří porušují zákon, ví i Lesy České republiky, které jsou vlastníkem cesty.

„Vjíždí nám tam auta. Prostě si hledají zkrácenou cestu. Hlásili jsme to i policii, není ovšem jejich povinností nějak trvale tam hlídkovat. My nemáme sílu na to, abychom nějakým způsobem zajistili, aby tam auto nevjelo,“ uvedl lesní správce Bohumil Pipal. Lesy České republiky podle něj nemají potřebné pravomoce. „Lesní stráže oznamují státní správě porušení zákona. Mají také možnost pokutovat, tu ale nevyužívají,“ doplnil Pipal. Lesy České republiky totiž nemají z pověřených obcí bloky. To znamená, že mohou pokutovat pouze úředníci, kteří pracují na radnicích pověřených obcích, což jsou Kyjov, Veselí nad Moravou nebo Hodonín.

O problémech s cestou je informována také policie. „Budeme dávat podnět k tomu, aby se změnilo současné dopravní značení. Nyní je zde umístěna značka Zákaz vjezdu všech vozidel. Navrhujeme změnu na Zákaz vjezdu motorových vozidel,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Zámečník zároveň doplnil, že úsek je pod občasnou kontrolou. „Na dané místo namátkově zajíždějí policisté z pořádkové policie Dubňany, v jejichž rajonu se lokalita nachází,“ doplnil Zámečník. Pokud by policie šoféra bez povolenky přistihla, hrozí mu peněžitý postih. „Řidiče, který poruší dopravní značku, může policista na místě pokutovat do výše dva tisíce korun,“ uzavřel Zámečník. Bruslařům tak nezbývá, než doufat, že opravy v Petrově co nejdříve skončí a provoz na cestě se aspoň částečně odlehčí.