„Přitom na místě samotném mohou oba majitelé aut celou událost vyřešit bez účasti policistů, a to pomocí svých pojišťoven,“ nechápe jednání zbabělých bourajících řidičů hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Ten už několikrát na podobné případy upozorňoval v médiích. Nyní jeho kolegové řeší podobné případy opět. Jeden z nich se stal v úterý 3.ledna mezi patnáctou a dvacátou hodinou v obci Petrov. Pravděpodobně při couvání na jedné z místních silnic naboural řidič zatím neznámého auta do zaparkovaného osobního Peugeotu 405.

„Pachatel nehody narazil do levých zadních dveří po pravé straně vozovky stojícího vozidla, a aniž by poškození vozidla ohlásil, z místa odjel,“ popsal Zámečník. Podobná nehoda se stala hned další den v Kyjově, kdy v době mezi 13.50 a 14.00 na parkovišti u OD Kaufland poblíž výstavby nových prodejen dosud nezjištění řidič stříbrného VW Passatu vrazil při couvání do zaparkovaného Citroenu Picasso. I tento řidič opět od nehody ujel.

Po obou řidičích a jejich autech policisté pátrají. O pomoc žádají i případné svědky. Ozvat se se svědectvím mohou na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.