Před kamerami ochutnal jídlo své první konkurentky. „Vaření je mým velkým koníčkem a zvláště pak grilování. To jsem chtěl představit v létě, ale na řadu jsem se dostal v zimě. I tak jsem chtěl zachovat původní myšlenku, že venku něco ugriluju nebo upeču," svěřuje se ratíškovický milovník dobrého jídla.

Kuchařskou reality show začal sledovat už před lety, ještě když pobýval v Americe. „Líbilo se mi, že tam vařili obyčejní lidé, kteří si na nic nehráli. Když mi pak volali z Primy, že si přijdou prohlédnout dům, tak jsem nemohl uvěřit, že si vybrali právě mě. Myslel jsem, že si někdo dělá srandu," připomíná si lednové okamžiky Kordula.

Přesto se včera na obrazovce v úvodním dílu souboje o padesát tisíc korun objevil. „Řekl jsem jim, co bych chtěl uvařit. A za čtrnáct dnů jsem už točil. Týden dopředu jsem musel nahlásit moje menu, abychom nemohli v soutěži taktizovat," vysvětluje bývalý trenér dívčího fotbalu.

Na zahajující večeři vyrazil do Brna, kde poprvé v životě mluvil před kamerou. „Přiznám se, že jsem byl trochu překvapený. Asi tak jako všichni. Štáb byl ale profesionální, takže nám poradil a vše mělo rychlý průběh. Nervozita i tak zapracovala, postupně se však zlepšovala a za pár dnů se ze mě stal takový malý profík," usmívá se Kordula.

Na televizních obrazovkách své kulinářské umění představí v pátek. „Točí se každý detail vaření, třeba krájení cibulky. Bál jsem se, abych se třeba neuřezal nebo nepokazil něco jiného," říká elektrikář, který si prošel i profesemi tesaře či horníka.

Detailní menu ale prozradit nemohl. „Poskládal jsem je tak, aby mě vystihovalo a obsahovalo jak naše, tak cizí jídla. A samozřejmě nechybí gril. Myslím, že se jídlo podařilo," dodává Kordula.