Jeho předávání dětskému oddělení se ve čtvrtek zúčastnil i předseda české vlády Bohuslav Sobotka. „Peníze použijeme na pomůcky pro děti, abychom mohli splnit jejich očekávání, co se týká her a vyplnění volného času. Naše specialistka rozjíždí projekt, který má dětem pomoci v adaptaci na nemocniční prostředí. Měl by odbourat jejich obavy," informoval primář dětského oddělení Milan Tauš.

Návštěva předsedy vlády Bohuslava Sobotky v kyjovské nemocnici.Zmíněný dar není ale jedinou novinkou v kyjovské nemocnici o těchto prázdninách. Před nedávnem totiž do očního operačního sálu přibyla mikrochirurgická jednotka. „V podstatě na ní operujeme každý den, například šedé zákaly," přiblížil zastupující vedoucí kyjovského očního oddělení Pavel Krist.

Zanedlouho nadejde také termín, kdy se zprovozní očekávaná magnetická rezonance. Kyjov se má stát vyhledávanou destinací pro lidi z Hodonínska, Břeclavska, Vyškovska i ze Zlínského kraje, kteří budou potřebovat zobrazit vnitřní orgány bez radiačního zatížení. „Objekt pro rezonanci je těsně před dokončením. Hlavní stavební práce jsou hotové, v současnosti ještě chybějí přípojky, které se budou dělat na míru podle koupeného přístroje," uvedla ředitelka nemocnice Danuše Křiváková.

Zájem ze zámoří

Do výběrového řízení na dodávku zařízení s cenou kolem pětadvaceti milionů korun se přihlásily tři firmy. Z Evropy i ze zámoří. „Vítěze soutěže už máme, zatím jej však nebudu jmenovat. Neúspěšná firma se totiž ještě může odvolat," vysvětlila ředitelka. Přesto věří, že nové pracoviště vedle chirurgického pavilonu nemocnice otevře ještě v tomto roce.

Návštěva předsedy vlády Bohuslava Sobotky v kyjovské nemocnici.Kromě toho je ve spolupráci s Jihomoravským krajem v přípravě nejnákladnější investice posledních let rekonstrukce pavilonu gynekologie a porodnictví. Náklady mohou dosáhnout až dvou set padesáti milionů korun. „Soutěž na zhotovitele prováděcí dokumentace skončila, takže na ní může vítězná firma pracovat. Pro příští rok počítáme s investicí padesáti milionů korun, pak budeme pokračovat," informovala Křiváková s tím, že stavět se bude za provozu oddělení.

Bohuslav Sobotka do kyjovské nemocnice zavítal poprvé v premiérské funkci. Naposledy tam byl třináctého prosince 2012, tehdy ještě jako poslanec. „Před deseti lety se hledaly peníze na rekonstrukci části nemocnice, kterou se opravit podařilo. Dnes jsme s vedením mluvili o záměru na rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu. Jsem rád, že je kraj připravený tuto investiční akci podpořit," dodal premiér při čtvrteční návštěvě.