Právě tam se v úterý odpoledne bezpříspěvkoví dárci a dárkyně krve dočkali slavnostního ocenění pro ty, kteří věnovali svou krev dvacetkrát, čtyřicetkrát či dokonce osmdesátkrát.

Instalace veřejného kluziště na náměstí Míru ve Veselí nad Moravou v úterý jednadvacátého listopadu.
Veselané instalují kluziště na novém místě, první den bude zdarma

„Pro dárce za dvacet odběrů máme připravených třiašedesát stříbrných medailí profesora Jana Janského a pro dárce za čtyřicet odběrů pak devatenáct zlatých medailí. A čtyři nové držitele budou mít zlaté kříže třetí třídy,“ přiblížila paletu ocenění pro slavnostní shromáždění v Kyjově předsedkyně hodonínského oblastního spolku Českého červeného kříže, lékařka Olga Míčková.

Zároveň poděkovala za vysoce humánní čin bezpříspěvkovým dárcům i vřelými slovy. „Darujete kousek sebe, nezištně ve prospěch svých neznámých příjemců, kteří vaši krev dostávají a pomáháte jim zachraňovat zdraví i životy,“ řekla předsedkyně.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Na ni navázal ve stejném duchu se slovy díků k dárcům i ředitel hostitelské nemocnice Jiří Vyhnal. „Velice si vážím toho, že darujete to nejcennější, co máte. Tím myslím krev. Jako lékař musím říct, že ve své praxi jsem se setkal s mnoha případy, pakliže by krev nebyla k dispozici, tak by nám pacient pod rukami zemřel. Máte můj obdiv, darovat dvacetkrát, čtyřicetkrát či osmdesátkrát svoji krev stojí opravdu velkou odvahu i velkou oběť,“ uvedl ředitel nemocnice a zdejší dlouholetý primář.