Zájemci, kteří by se chtěli akce zúčastnit, by měli v neděli sedmnáctého dubna dorazit mezi devátou a čtvrt na deset dopoledne k městskému muzeu ve Strážnici. Poté jejich cesta povede do tamního přístaviště, odkud se cyklisté vydají na výlet podél Baťova kanálu. Jeho součástí bude i jarní úklid.

V jedenáct hodin výletníci dorazí na největší čapí kolonii Okovec na Moravě, odkud vyrazí k sudoměřickému Výklopníku. Tam na ně čeká nová expozice Strážnicka a občerstvení. V samotných Sudoměřicích se cyklisté naobědvají a také navštíví sklepní uličku. Mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou povede trasa mezi Posraným trním, Mlýnky, Žerotínem a penzionem Amálka. Organizátor akce Vít Hrdoušek vzkazuje, že by zájemci neměli zapomenout na trochu peněz, svačinku a dobrou náladu.

Ve stejném termínu oslaví ve Strážnici Den země také Dům dětí a mládeže společně s Národním ústavem lidové kultury. Na návštěvníky čekají v areálu zámeckého parku ekohry, soutěže, naučná stezky, zookouteček či jízda na koni. Chybět nebude ani prodej přírodních léčiv či produkty blízké životnímu prostředí. O hudební doprovod akce se postará country skupina Eldorádo. Vstupné na akci je dvacet korun, pro rodiny padesát korun a pokud návštěvníci přinesou tři vybité baterie, budou mít vstup zdarma.