„Letošní svátek Země oslavíme pod názvem Den v lese. 
V tom duchu se ponesou i všechny aktivity," řekl pedagog volného času Ekocentra Petr Novotný, který má organizaci celé akce na starosti.
A ten­tokrát ji připravil netradičně. Na rozdíl od minulých let, kdy se Den Země slavil pouze v areálu U Červených domků, zajdou jeho účastníci tentokrát nejdříve do Ekocentra, kde si prohlédnou výstavu My, naše zdraví, naše Země a pak dostanou kartičku, s níž vyrazí soutěžní stezkou směrem k zoo. „Na vyznačené trase bude více než dvacítka stanovišť, u nichž se účastníci pobaví, poučí nebo prokáží znalosti a šikovnost," uvádí Novotný.

Tak třeba na stanovišti Ekocentra nazvaného U jezevce si v simulovaném doupátku vyzkoušejí, jaké to je chystat se na zimní spánek, 
s Tesprou pomyslně uklidí les a vytřídí odpad, na stanovišti Centra pro rodinu se setkají 
s krtečkem a jeho kamarády, Oáza zavede do včelího království a Pedagogicko–psy-chologická poradna zase za tibetským zvonkem. Stanoviště budou mít i zoo a Oblastní spolek ČČK, chybět nebude ani hudba skupiny Popojedem. „Kdo projde celou trasu od Ekocentra až do areálu U Červených domků, kam vstoupí 
z vyznačené trasy zadní brankou, a prokáže, že zvládl úkoly na všech stanovištích, dostane malou pozornost," doplnil pedagog Ekocentra.

BOHUNA MIKULICOVÁ