Hodonínský Deník se představil v Bzenci. Náměstí se zaplnilo lidmi, kteří se přišli podívat na vystoupení dětských souborů, zjistit, co chystá radnice, nebo se zapojit do soutěže hodonínského Deníku o auto Škoda Fabia. Odpoledne naplnily náměstí děti z místního souboru Marijánek.

Malí zpěváčci vzali do rukou mikrofony, jejich rodiče sundali kryty z kamer a náměstím se nesly lidové písně. Krojovanou drobotinu vystřídaly mažoretky z místní Základní umělecké školy. Potom představila šéfredaktorka Deníku Jana Rybová novou podobu novin a slovo dostal také starosta, který zodpovídal dotazy z publika. Nebe nad Bzencem potemnělo a spustil se liják, lidé ale roztáhli deštníky, oblékli pláštěnky a zůstali. Za to je zpěvem odměnily nezdolné Bzenecké drmolice.

Bzenečtí se ptali, kdy otevře nový obchod

Redaktoři hodonínského Deníku se včera na Dnu s Deníkem ptali starosty Bzence, kdy bude ve městě obchodní dům, jenž lidem ve městě citelně chybí.
„Jednáme s německou společností, která provozuje Penny Market. Ta zažádala o stavební povolení. Výstavba obchodu ve Vracovské ulici by měla být dokončena v prosinci,“ slíbil včera na pódiu tarosta Pavel Čejka. Podle něj přinese další obchod do města konkurenci.

Lidé by tu prý mohli nakoupit už na Vánoce. „Myslím, že je dobré, že tu bude možnost další volby,“ těší se na nový obchod Ivana Hartmanová. Někteří lidé jsou ale skeptičtí.

„Moc nevěřím, že se to stihne, termínů už tady bylo hodně,“ zapochybovala Helena Matyášková.
Zástupci mladé generace se včera starostovi svěřili, že by chtěli skatepark.

Starší zase zavzpomínali na doby, kdy bylo ve Bzenci přírodní koupaliště. Starosta slíbil, že skateparkem se bude rada města zabývat. Vypracovaný projekt koupaliště v kasárnách by byl ale finančně příliš náročný. Radnice chce proto vybudovat rybník za Olšovcem.

Bzenecké trápí také vandalismus. Někdo se tu například baví tím, že hází lavičky na náměstí do kašny. Starosta proto vyzval všechny, kdo chodí městem, aby nebyli lhostejní ke svému okolí a nebáli se přijít vandalství ohlásit na radnici.