Zasypali starostu otázkami

V nejmenší obci, do které tým redakce Deníku v okrese Hodonín zavítal, neodradilo místní ani chladné počasí a přišli se v hojném počtu podívat na kulturní program i diskusi se starostou. V místě, kde si mohl každý objednat zdarma předplatné hodonínského Deníku na čtrnáct dnů, se dokonce tvořily fronty.

Lidé se ani neostýchali zeptat svého starosty, co je trápí. Byly to cesty poničené kamionovou dopravou, chybějící hřiště pro děti nebo nová místa pro bydlení. „Silnice procházející Mutěnicemi je dimenzovaná pro kamionovou dopravu. Nechce se mi věřit, že by mol provoz narušovat statiku domů.

Pokud ale někdo přijde na úřad s konkrétními důkazy, budeme se tomu věnovat,“ reagoval starosta obce Dušan Horák. Přítomným maminkám zase slíbil nová hřiště.

 

Hřiště budou v létě, slíbil starosta

Co se bude dít se špatným stavem vozovek a chodníků, kde si mají maminky chodit hrát se svými ratolestmi nebo kdy budou mít mladé rodiny novou možnost bydlení. K těmto problémům Mutěnic se vyjádřil včera starosta obce Dušan Horák při akci Den s Deníkem. Mnoho konkrétního se místní nedozvěděli, ale nové hřiště pro děti první muž vesnice slíbil.

„Nebudou to přímo hřiště, ale takové zóny pro odpočinek. Získají parkovou úpravu, budou tam lavičky, ale také různé prolézačky a houpačky,“ popsal starosta. Slíbil dokonce termín, kdy bude vše hotovo. „O letošních prázdninách by to mělo být,“ dodal.
Na přetřes přišel i problém bankomatu, který v Mutěnicích chybí. Tamní lidé totiž musí často kvůli výběru hotovosti jezdit až do Hodonína.

To se asi v nejbližší době nezmění. „Všechny bankovní domy u nás odmítli bankomat instalovat. Nevyplatí se jim. Požadovali po nás měsíčně dva tisíce výběrů,“ vysvětlil Dušan Horák. Zastupitelstvo ale podle jeho slov právě jedná se soukromou firmou, která jim bankomat nabídla.

„Požadují sice dvanáct set výběrů do měsíce, ale za každý neuskutečněný je penále,“ informoval starosta. Místní po něm chtěli ale i další vysvětlení.
„Bydlím v místech, kde sídlí kamionový dopravce. Ulice určitě nebyla pro velká auta stavěna a je plná prasklin,“ upozornil Pavel Ilčík.

Starosta slíbil, že se na místo podívá. „Před volbami všichni slibovali nové lokality pro bydlení. Kdy budou,“ ptal se další z Mutěnických Ladislav Tesařík. Rada podle Horáka uvažuje o výstavbě v ulici Nová nebo Na Fišmanovém. Dobrých zpráv se ale místní nedočkali v problematice přímého spojení do Kyjova. „Nemůžeme s tím nic dělat. Vlak zrušil kraj kvůli nerentabilitě a my jej dotovat nemůžeme,“ řekl starosta.