Město ale podle ní nedá potřebné peníze najednou. Přibližně osmdesát milionů korun má být pokryto z úvěru a portfolia města. O konkrétních podmínkách rozhodnou zastupitelé v říjnu.

Na posledním jednání ale před schválením probíhala živá diskuze. „Není mi jasné, z čeho chce město zařízení udržet v provozuschopném stavu," kroutil hlavou například Jaromír Hýbner.

Podle Aleny Venhodové zase v Hodoníně rozšířená nabídka služeb chybí. „Znám spoustu rodin i firem, které si dělají výlety do Luhačovic a Lednice. Kdyby nabízel wellness služby Hodonín, nemusely by tam jezdit," uvedla.

Podle ředitele Lázní Hodonín Milana Sýkory má být nový pavilon spojený s hlavní budovou lázní Vladimír. Důvody, proč se mají lázně rozšiřovat, jsou podle něj dva. „Lázně mají nyní nedostatečnou kapacitu a také chceme rozšířit nabídku procedur tak, abychom poskytli ty klasické, ale i takové, které trochu inklinují k wellness. Nedostatečná je také nabídka pro místní a klienty z okolí," uvedl na zastupitelstvu Sýkora.

Pojišťovny i platiči

Podle něj se navíc v posledních letech změnilo složení klientů. Zatímco do velké rekonstrukce v roce 2006 sloužily hodonínské lázně pouze klientům pojišťoven, v posledních sedmi letech je navštěvují i samoplátci. Z výsledků první poloviny letošního roku, kterou Sýkora zastupitelům předložil, vyplývá, že poměr mezi oběma skupinami je téměř padesátiprocentní.

V prezentaci Sýkora mimo jiné představil, jaké procedury má nová třípatrová budova přinést. Půjde například o cvičení na přístrojích, světelnou a laser terapii, jodové sprchy či parní lázně. V prvním patře má být oranžerie.

Podle Ivy Kljunić Briešťanské z marketingového oddělení podniku lázněmi projde na třicet tisíc hostů. „Jde o významné číslo pro nás i pro město, protože je to další příležitost pro ubytovatele i restaurační zařízení," myslí si Briešťanská.

Kromě klientů z Olomouckého a Moravskoslezského kraje do Hodonína přijíždí hosté také ze Slovenska a Rakouska.

Nový pavilon má navíc přinést čtrnáct pracovních míst. Nyní jich podnik zaměstnává 188.